PL / EN

Tomasz Stańko był wolnym duchem i myślicielem. Silę do życia dawała mu muzyka, która wraz ze współczesną fizyką była źródłem inspiracji do wyznawanej przez Stańko kosmologii oraz strategii życiowej, która pozwoliła mu dojść tak daleko.

Filary działalności Fundacji
I. Dziedzictwo Tomasza Stańko : skompletowanie, zachowanie i upowszechnianie dorobku Tomasza Stańko, działalność wydawnicza - archive.tomaszstanko.com
II. Organizowanie wydarzeń związanych z osobą i muzyką Tomasza Stańko, jak TOAST Urodzinowy, Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej
III. Edukacja i interdyscyplinarne projekty badawcze, spotkania różnych dziedzin sztuki, nauki (m.in. antropologii, kognitywistyki nowych mediów, technologii.
IV. Strategiczny program jazzowy, współpraca z Instytucjami kultury, z jej twórcami i odbiorcami, docelowo stworzenie Tomasz Stańko Music Hub.

Zespół
Anna Stańko
Prezes i fundatorka Fundacji, CEO ds  programowych
Absolwenta ISNSu na  UW,  specjalizacja - antropologia kultury. Od 2004 roku menadżerka swojego Taty,  Tomasza Stańko. Od tego czasu mieli rodzinny biznes, jak prawdziwa włoska, choć polska, rodzina.

Kajetan Prochyra
Vice CEO ds  programowych
Kurator, dziennikarz muzyczny. Od 2014 roku kurator sceny muzycznej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Rada Programowa Fundacji
Marita Albán Juárez
Rafał Księżyk
Kajetan Prochyra
Tomasz Tłuczkiewicz
Magdalena Tomkowicz
Andrzej Tyszko

Pobierz Press Pack

Aktualności

TOAST URODZINOWY DLA TOMASZA STAŃKO 2024
30/06/2024
11 lipca 2024 roku Tomasz Stańko obchodziłby 82. urodziny. Z tej okazji jako Fundacja im. Tomasza Stańko już po raz szósty zapraszamy Was na urodzinowe koncerty w Warszawie i Rzeszowie.
CZYTAJ WIĘCEJ »
TOAST URODZINOWY DLA TOMASZA STAŃKO - WARSZAWA
11/07/2023
Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko 2023 11 lipca, 19:00, Warszawa, plac Defilad
CZYTAJ WIĘCEJ »
TOAST URODZINOWY DLA TOMASZA STAŃKO - RZESZÓW
09/07/2023
Toast Urodzinowy dla Tomasza 2023 9 lipca, 20:00, Rzeszów, dziedziniec Zamku Lubomirskich
CZYTAJ WIĘCEJ »

Wesprzyj

Fundacja  jest otwarta dla każdego sponsora naszych programów i inicjatyw. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne a także firmy i instytucje, wszystkich, którzy chcą aktywnie zaangażować się w działania fundacyjne.

Twoje wsparcie jest dla nas ważne. Wesprzyj nas kwotą, którą uznasz za stosowną.

Darowizny można wpłacać na rachunek Fundacji Bank: 

mBank: 53 1140 2004 0000 3602 7945 0780

tytułem „Darowizna na cele statutowe”.


Sponsorzy

Przyjaciele

Jesteśmy głęboko wdzięczni za każdą otrzymaną darowiznę.

Wesprzyj nas

Projekty

Archive

Tomasz Stańko Archive to platforma z archiwaliami z życia i twórczości wybitnego polskiego kompozytora, trębacza i band lidera. CZYTAJ WIĘCEJ »

Toast

Tomasz Stańko mówił: „Czuję się spełniony”. Akceptował cykl życia i śmierci, śmierć traktował jako naturalny element życia. Każdego roku wspominamy go więc tak, jakby sobie tego życzył: w atmosferze radości i celebracji jego życia i sztuki podczas Toastów CZYTAJ WIĘCEJ »

Jazzowa Jesień

Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej – festiwal jazzowy, odbywający się z końcem listopada lub z początkiem grudnia w Bielsku-Białej. Dyrektorem artystycznym Jazzowej Jesieni był Tomasz Stańko. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w roku 2003 CZYTAJ WIĘCEJ »
v3.10.14